Nincs életminőség-javulás a vitaminok szedése ellenére sem?
Valóban előfordulhat olyan helyzet, hogy valaki használja a vitaminokat, mégsem születik meg az általa remélt kedvező változás.
Az esetek túlnyomó többségében szerencsére létrejön a kívánt javulás.
Nem véletlenül írtam le a Vitaminok – A legfontosabb szabály című könyvem 6. oldalán az alábbi mondatokat:
„Ha valaki megfelelően alkalmazza a vitaminokat, akkor egyértelmű, jól észrevehető életminőség-javulást KELL megtapasztalnia. KELL!!!
Ez ennyire egyszerű. Több tízezernyi ember tapasztalta már meg a legfontosabb szabály által megjósolt magasabb életminőséget.”
Mindazonáltal én nem tudok garanciát vállalni arra, hogy ez minden esetben bekövetkezik.
Miért nem tudok garanciát vállalni?
1. Először is nem tudom, nem is tudhatom, hogy az illető megfelelően alkalmazza-e a vitaminokat.
- A megfelelő alkalmazáshoz vezető első lépés az, hogy az illető megszerzi az Életerő Multivitaminok helyes használatához nélkülözhetetlen ismereteket.
- Én nem tudhatom, hogy elolvasta-e a Vitaminok – A legfontosabb szabály című kis könyvem, és alkalmazza-e az abban közzétett tudást.
- Nem tudhatom, hogy elolvasta-e az Útikalauz egy jobb élethez című térítésmentesen átvehető kiadványomat, és alkalmazza-e az abban közzétett tudást.
- Nem tudhatom, hogy a számára leginkább kedvező erősségű és formájú Életerő Multivitamint fogyasztja-e. Például az egyik kolléganőm csak akkor tapasztalta meg a fentebb említett határozott, egyértelmű életminőség-javulást, amikor elkezdte használni a legerősebb fokozatot.
Nem véletlenül javaslom a fentebb említett két kiadvány elolvasását. - Nem tudhatom azt sem, hogy az illető beveszi-e minden áldott nap az egy napra szóló mennyiséget. Meglepően sokan próbálnak meg spórolni azzal, hogy lecsökkentik a napi adagot.
- Vannak a helytelen alkalmazásból fakadó további akadályozó tényezők is, ezek mindegyikéről írtam az imént ajánlott két kiadványban.
2. Nem tudom, nem is tudhatom, hogy vannak-e az illető életében olyan egyéb tényezők, amelyek tönkretehetik még a legjobb multivitamin készítmény jótékony hatását is.
Első lépésként megemlítek néhány fontosabb testi tényezőt. Léteznek akadályozó lelki tényezők is, ezekről a következő pontban olvashat majd.
Ízelítőként néhány fontosabb testi tényező, amelyek megakadályozhatják a kedvező hatás kialakulását:
- Lehet, hogy az illető olyan gyógyszert vagy gyógyszereket szed, amelyek ártalmas mellékhatásai felülírják a vitaminok jótékony hatásait.
- Elfordulhat, hogy valaki kábítószereket használ.
- Előfordulhat, hogy az illető alkoholizál.
- A vitaminokat fogyasztó ember ki lehet téve ipari vagy mezőgazdasági vegyszerek, mérgező anyagok romboló hatásának, és ezek a hatások lehetnek erősebbek, mint a multivitamin kedvező hatásai.
- Akadályozza a kedvező hatás kialakulását az is, ha valaki a kelleténél sokkal kevesebb folyadékot fogyaszt, azaz szomjaztatja a testét.
- Létezhetnek olyan további testi akadályozó tényezők is, amelyekről nem tettem említést.
3. Azt tapasztalatból tudom, hogy léteznek olyan lelki tényezők is, amelyek megakadályozhatják a javulást, legyen bármennyire is jó az adott vitaminkészítmény.
- A Cenzúrázott egészség című legelső könyvemben írtam erről a lelki tényezőről. Nem véletlenül szoktam javasolni első lépésként a Cenzúrázott egészség elolvasását.
Akik megtették ezt, és megértették a mondanivalómat, tudják azt is, hogy a legfontosabb szabály által előrevetített életminőség-javulás csak abban az esetben jön létre, ha nem akadályozzák meg azt egyéb, a javulás felé vivő erőt fölülíró nagyobb erők. - A Cenzúrázott egészségben írtam arról is, hogy milyen módszerrel lehet és kell kezelni a kedvezőtlen testi állapotok, más szavakkal a pszichoszomatikus betegségek pszichés alkotóelemét. Nem tudhatom, hogy az adott illető olvasta-e a könyvem, és ha igen, akkor használja-e vagy sem ezt az eszközt.
- Előfordulhat akár az is, hogy valaki olyan energiavámpír (szakkifejezéssel élve antiszociális személyiség) társaságában éli az életét, aki elsorvaszt minden olyan pozitív energiát, ami életminőség-javulást eredményezhetne.
Miért nem tudok garanciát vállalni?
- Az egyik oldalon ott vannak a készítményeim, amelyek már negyedszázada bizonyítják a nagyszerűségüket.
- A másik oldalon ott van a készítményeimet használó ember, akit érhetnek olyan hatások, amelyekről én nem tudhatok, és amelyek erősebbek lehetnek, mint a megfelelően alkalmazott vitaminok jótékony hatásai.
A vitaminoktól nem várhatjuk el, hogy önmagukban fölülírjanak, semlegesítsenek minden fentebb említett ártalmas, egészségromboló hatást. A vitaminok nem mindenható csodaszerek.
A legfontosabb szabály az esetek túlnyomó többségében megbízhatóan működik.
Ha nem, akkor a fenti vázlatos lista segítséget nyújthat ahhoz, hogy ráleljen arra a tényezőre, amely mind ez idáig megakadályozta, hogy a vitaminok kifejthessék a jótékony hatásukat.
Remélem, hasznosak lesznek az Ön számára a gondolataim.
Kívánom, hogy sikerrel járjon!
Üdvözlettel: Dr. Lenkei Gábor
1961-ben születtem Miskolcon. 1986-ban szereztem orvosi diplomát kitűnő (summa cum laude) minősítéssel.
A leginkább arról vagyok ismert, hogy szakítottam a hivatalos orvoslás nemegyszer túlságosan is maradi szemléletével, és friss, üde, meglehetősen szokatlan, nemegyszer megdöbbentően újszerű megközelítési módot használok.
Arra törekszem, hogy olyan új, izgalmas és hasznos információkkal lássam el Önt, amelyekkel – nagy valószínűséggel – még sehol másutt nem találkozott. Amely információk elvezethetnek egy sokkal élhetőbb, akár teljes mértékben panaszmentes élethez.
Örömmel veszem, ha elfogadja tőlem a felkínált lehetőséget.